1.2.2017. u 18 sati

u prostorijama Dubrovačke razvojne agencije, Branitelja Dubrovnika 15

Volonturizam, kao inovacija u zajednici, usmjeren na turiste zainteresirane za aktivan odmor i upoznavanje destinacije putem izravnog socijalnog kontakta i sudjelovanja u društveno odgovornim programima, temelj je za razvoj turističkih proizvoda koji će pridonijeti atraktivnosti graničnim područjima Hrvatske i Crne Gore.

Turizam, kao glavna gospodarska grana u priobalnom dijelu Hrvatske i Crne Gore, kroz inovativne i ekološki održive turističke proizvode potaknut će razvoj održive prakse i doprinijeti poboljšanju suradnje između profitnog, javnog i neprofitnog sektora u izradi novih koncepata za odmor i putovanja te razvoju volonterskih aktivnosti u regiji bogatoj tradicionalnim načinom života, prirodnim ljepotama i očuvanim okolišem. Volunturizam dovodi do pozitivnih rezultata koji odgovaraju na potrebe posjetitelja, industrije, zajednice i okoliša, a projekt pruža podršku marginaliziranim društvenim skupinama da kroz projekte održivih volonturstičkih projekata koriste motivaciju i energiju volonterstva u razvoju zajedničkog prekograničnog turističkog prostora.

Javna prezentacija projekta “Otvorite granice za pustolovine i nove mogućnosti  putovanja” koji se provodi u sklopu EU prekograničnog IPA programa za Hrvatsku i Crnu Goru, prilika je za predstavnike javnog, profitnog i neprofitnog sektora da vide koje mogućnosti projekt pruža na području Dubrovačko- neretvanske županije i na priobalju Crne Gore i Cetinja.

Kroz projekt „Otvorite granice za pustolovine i nove mogućnosti putovanja“ predviđene su različite aktivnosti promocije volonturizma, povezivanja dionika različitih sektora te jačanje njihovih kapaciteta za razvoj novih programa temeljenih na društvenom poduzetništvu.

Za više informacija možete se obratiti na ured.vcd@gmail.com ili 091/890-4474